Środowiskowy Dom Samopomocy Wajdeloty prowadzony jest przez Gdańską Fundację i Ty Możesz Wszystko w ramach powierzenia zadania przez Gminę Miasta Gdańsk.

Szanowni Państwo.

W  związku z ogłoszonym  w naszym kraju stanem pandemii, od dnia 12 marca 2020 r. decyzją Wojewody Pomorskiego,  została zawieszona działalność  wielu placówek, w tym Środowiskowego Domu Samopomocy w Gdańsku przy ul. Wajdeloty 28A.

 Ta sytuacja jest trudna dla nas wszystkich. Wiemy o tym, że Wam oraz Waszym rodzinom bardzo brakuje codziennych spotkań w naszej placówce;  zajęć które uczą, rozwijają, aktywizują i dają po prostu przyjemność ze wspólnych działań. To jeszcze przed nami… Cierpliwości!

W obecnej sytuacji pozostaje nam kontakt zdalny. Kadra ŚDS regularnie telefonuje do uczestników, nie tylko z zapytaniem o stan zdrowia, ale przede wszystkim po to, by wspierać Was i Waszych bliskich, udzielać porad w trudnych sytuacjach, aktywizować  i podtrzymywać funkcjonowanie naszej małej społeczności.  Nie zapominamy również o zapewnieniu posiłków najbardziej potrzebującym.

Część z uczestników, która ma dostęp do mediów społecznościowych, aktywnie bierze udział w prowadzonej przez nas grupie na Facebooku, rozwiązuje zadania i ćwiczenia (udostępniamy je Wam również w wersji papierowej), bierze udział w konkursach i codziennie prowadzonych zajęciach „na żywo”. Cieszy nas, gdy wysyłacie zdjęcia i filmiki ze swojej pracy i działań. Dzięki temu możemy być razem.

WSZYSCY CZEKAMY NA POWRÓT

Czas pracy zdalnej jest w pełni wykorzystany. W budynku naszej placówki został przeprowadzony remont toalet, pracownicy ŚDS odświeżyli i pomalowali salę zajęciową. Wszystko po to, by nasze spotkania i zajęcia, były jak zawsze na najwyższym poziomie.

Kadra ŚDS

Teatr Kasablanka od dwudziestu lat aktywnie przekazuje szerokiej publice swoją interpretację najbardziej znanych i podziwianych dzieł mistrzów. Aktorami teatru są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W swoich spektaklach teatr przemawia do widza posługując się pełnymi symboliki i skojarzeń obrazami, odczytywanymi na różnych poziomach. Muzyka i dźwięki stanowią integralną część widowiska w którym aktorzy prowadzą widza przez tajemniczy świat, który najczęściej jest skojarzeniem i swoistą interpretacją literatury. Teatr Kasablanka nakręcił także etiudę filmową na podstawie scenariusza jednego z uczestników pt. „Dom Albo Mieszkanie”
W ramach wieloletnich działań na rzecz szeroko pojętej integracji społecznej Teatr Kasablanka występował między innymi na Festiwalu „Delire” we Włoszech, Festiwalu FETA , Festiwalu Szekspirowskim. Ważniejsze premiery: „Makbet”, „Mały Książę”, „Romeo i…”, „Don Kichote”